Розробки нових відеокамер і GPS-пристроїв дозволили легко реєструвати рух не тільки транспорту і людей, але також тварин, і навіть комах. В аналізі пересувань останніх (тварин і комах) вчені зіткнулися зі складнощами у визначенні причин, що викликають його: зовнішні подразники, психічні процеси або щось інше?
Технологія ШІ за допомогою GPS моніторингу виявляє характеристики поведінки тварин
Для оцінки стану об'єкта спостереження під час відпочинку, прийому їжі або міграції була розроблена спеціальна технологія на основі штучного інтелекту (ШІ), яка дозволяє порівнювати різні типи поведінки тварин в різних станах, і GPS моніторингу. Дані про переміщення тварин збираються за допомогою GPS пристроїв, передаються в центральний сервер дослідницького центру, і далі аналізуються штучним інтелектом, що не вимагає втручання людини в процес аналізу.
Ця технологія називається STEFTR (state estimation and feature extraction of animal behavior - з англ., оцінка стану і вилучення ознак поведінки тварин). Вона дозволяє вченим аналізувати поведінку пінгвінів і аскаридів. Перші за день пропливають кілометри в Південному океані, другі ж - кілька сантиметрів на хвилину в чашці Петрі. Аналіз же їх поведінки завдяки даній технології, однаково достовірний, незважаючи на такі значні відмінності піддослідних.
Вчені виявили зміни в специфічних аспектах, пов'язаних з процесом навчання у черв'яків, кажанів і плодових мух, які у останніх залежали від статевого феромону.
Науковці досягли понад 90% точності в аналізі поведінки тварин, хоча використовували лише десятки їх траєкторій. Традиційно дослідники задіють мільйони відео із записами дій тварин для навчання ШІ.
STEFTR полегшує визначення «важливих місць» в поведінці. Зазвичай знайти гнізда і місця годування важко, але тепер можливо, використовуючи тільки дані про траєкторію руху диких тварин. Це також допомагає виявити важливі види діяльності їх мозку, що, в свою чергу, рухає прогрес фундаментальної науки.