Китай відправив у космос новий супутник навігаційної супутникової системи BeiDou (BDS) з центру запуску супутників Січан в провінції Сичуань о 23:48 в п'ятницю 17 травня. Запущений на ракеті-носії Long March-3C, він є четвертим резервним супутником BDS-2 (BeiDou 2-го покоління) і 45-м супутником сімейства BeiDou.
Після проходження тестування на орбіті, він буде підключений до BeiDou, щоб надавати користувачам більш надійні і точні дані, а також підвищувати стабільність всієї супутникового угруповання.
Система глобального позиціонування BDS -2 забезпечує стабільне та надійне обслуговування з моменту введення в експлуатацію, а її точність позиціонування збільшилася з 10 до 6 метрів.
Система BDS-2 і система BDS-3 (BeiDou 3-го покоління) будуть спільно надавати послуги до жовтня 2020 року, після чого BDS-3 стане основною.
Китай почав будувати свою навігаційну систему BeiDou, названу на честь сузір'я Великої Ведмедиці (з кит. BeiDou перекладається як «Північний ківш»), в 1990-х роках. У 2000-му році система 1-го покоління BDS стала обслуговувати на комерційній основі Китай. У 2012-му році - Азіатсько-Тихоокеанський регіон за допомогою своєї системи BDS-2. До 2020-го року Китай завершить формування супутникового угруповання, надавши BeiDou в комерційну експлуатацію по всьому світу.
Даний запуск був 304-м польотом для ракет-носіїв серії Long March.
Для порівняння пропонуємо ознайомитися з ілюстрацією позицій різних діючих супутникових угруповань щодо орбіти землі: