Статті

Квантовий компас

Для того щоб уникнути уразливості пов'язаної зі супутниковим геопозиціонуванням (глушіння GPS / ГЛОНАСС сигналів або компрометація координат в зонах військових конфліктів, залежність від зовнішніх умов, а також необхідність у постійносу налаштуванні) уряди різних країн інвестують в пошук альтернативного варіанту, не пов'язаного з космічними угрупованнями супутникових систем. Йдеться про так зване наземне позиціонування.

Так 5 років тому уряд Великобританії інвестувал близько 300 млн фунтів в розробку такого проекту, який отримав назву «Квантовий компас».

У листопаді 2018 року відбулася презентація повністю працюючого комерційного зразка. Пристрій працює так: потужні лазери охолоджують атоми водню до наднизьких температур, а потім спеціальні датчики фіксують переміщення цих атомів, їх прискорення і то, як на них впливає магнітне поле землі. Ця інформація дозволяє визначити місцезнаходження об'єкта з дуже високою точністю. Такий принцип роботи називається фіксуванням субатомного ефекту магнітного поля Землі. За фактом, квантовий компас є надточним акселерометром. Плюсами технології є також те, що на неї не впливають такі зовнішні чинники як погодні умови, знаходження в будівлі та інші перешкоди, які зазвичай роблять GPS / ГЛОНАСС позиціонування не ефективним. Мінус в тому, що габарити пристрою дуже далекі до розмірів сучасних супутникових модулів, які можна встановити на смартфон.

На даний момент пристрій планується використовувати у великому транспорті: кораблях і потягах в якості резервного каналу для геопозиціонувания.

Консультація по обладнанню назва для GPS моніторингу транспорту

Купити назва товару з підключенням до сервісу «Навігатор», отримати безкоштовну консультацію, інструкцію з підключення та по роботі системи в цілому, замовити безкоштовне тестування системи GPS / ГЛОНАСС моніторингу, дізнатися актуальні ціни під ваші цілі і завдання - ви можете зателефонувавши за телефоном (050) 355-01-00 або пишіть на електронну пошту, або просто заповніть форму

Зв'язатися з нами