GPS трекери, які працюють в складних умовах та здатні протистояти РЄБ (радіоелектронна боротьба)

Приймачі з доступом до сигналів з двох або трьох різних частотних діапазонів, використовують вдосконалені алгоритми для обчислення інформації і можуть коригувати атмосферні затримки Приймачі з доступом до сигналів з двох або трьох різних частотних діапазонів, використовують вдосконалені алгоритми для обчислення інформації і можуть коригувати атмосферні затримки

Супутникова система навігації (англ. GNSS — Global Navigation Satellite System) працює на радіохвилях. На розповсюдження радіохвиль впливають багато факторів, до основних належать потужність сигналу, частота, фаза, поляризація та ще багато інших.

Додатково значний влив відчуваємо від атмосферних перешкод та явищ, щільна міська забудівля, густа листва дерев. Багатопроменеві (відлунні) сигнали виникають, коли переданий сигнал проходить кілька шляхів до приймача. Спостерігається ефект інтерференції супутникових сигналів. У результаті чого з'являється кілька версій одного і того ж сигналу, накладених в різний час і в різних фазах. Це явище може призвести до затримок і помилок у системі позиціонування.
З 1983 року, коли президент Рональд Рейган дозволив комерціалізацію технології GPS, цивільні використовують діапазон L1. Це найстаріший сигнал GPS сигнал, і більшість навігаційних програм використовують його і сьогодні.

GPS першою почала використовувати діапазон L1 на частоті 1575 МГц. Інші супутникові системи з часом перейшли на подібні частоти для забезпечення сумісності.
Декілька систем GNSS нещодавно запропонували сигнали в діапазоні 1176 МГц L5. До них відносяться глобальні GPS L5, Galileo E5a і Beidou B2a та також регіональні сигнали QZSS L5 і NavIC L5.
Одночасне використання декількох супутникових діапазонів покращує якість вихідних даних GNSS-приймача.

Краща доступність сигналу.

Сигнали L5 передаються на меншій частоті, що означає кращу дальність і, як наслідок, вони забезпечують краще проникнення. Для дводіапазонних приймачів це означає кращу доступність сигналу в зонах з перешкодами. Такими як будівлі або дерева, які послаблюють або відбивають сигнали.
Вища точність позиціонування.

Як згадувалося раніше, атмосферні умови впливають на проходження сигналів через атмосферу, викликаючи затримку сигналу. Однак GNSS-приймач може обчислити положення більш точно, маючи доступ до більшої кількості інформації. Приймачі з доступом до сигналів з двох або трьох різних частотних діапазонів, використовують вдосконалені алгоритми для обчислення цієї інформації, можуть коригувати ці атмосферні затримки.
Швидкий прийом сигналу.

При включенні GNSS-приймача, діапазон L1 має перевагу над іншими діапазонами: менша тривалість часу для обчислення інформації про першу позицію (TTFF = час до першої фіксації). Це дуже важливий показник для економії енергії та підвищення продуктивності пристроїв, що використовують GNSS приймачі. Отримання сигналів у діапазонах L2 або L5 зазвичай займає значно більше часу, ніж у діапазоні L1. Комбінація двох діапазонів отримує переваги кожного з них.

Підвищення захищеності сигналу.

Стійкість і доступність системи підвищуються завдяки зменшенню впливу перешкод, таких як глушіння або підміна сигналів. Приймач може переключитися на інший частотний діапазон, якщо один з них скомпрометований такими атаки.
На додаток до загальних поліпшень точності визначення місцезнаходження і захищеності сигналу, L5 має перевагу над L1, коли мова йде про ослаблення, викликане листям у лісі або вікном автомобіля, тощо.
Припустимо, що антена пристрою не має достатнього посилення. У цьому випадку діапазон L5 може бути важливим для підтримки функціональності навіть в умовах слабкого сигналу. Це допомагає забезпечити постійну доступність і точність позиціонування в складних умовах, перевершуючи можливості приймача, що працює виключно в діапазоні L1.

Для приклада, подивіться на візуалізацію тестових випробувань у Барселоні: місті із великою щільністью забудови. Жовта майка лідера однозначно належить – трекеру, що працює у 2-х діапазонах.

Комбінація діапазонів L1 та L5 дозволяє більш точно отримувати дані про місцезнаходження об`єктів

На теперішній час з метою нівеляції впливу роботі РЕБ (засобів радіоелектронної боротьби) рекомендуємо використовувати GPS трекери:
- 4G GPS трекер Teltonika FMC880
- 4G GPS трекер Teltonika FMC650

GPS трекери TELTONIKA FMC650 і FMC880 нывелюють вплив роботи засобів РЕБ (радіоелектронної боротьбі)

Прочитано 228 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Консультація по обладнанню назва для GPS моніторингу транспорту

Купити назва товару з підключенням до сервісу «Навігатор», отримати безкоштовну консультацію, інструкцію з підключення та по роботі системи в цілому, замовити безкоштовне тестування системи GPS / ГЛОНАСС моніторингу, дізнатися актуальні ціни під ваші цілі і завдання - ви можете зателефонувавши за телефоном (050) 355-01-00 або пишіть на електронну пошту, або просто заповніть форму

Зв'язатися з нами