Китайська навігаційна система BeiDou (BDS) знаходить застосування в самих різноманітних сферах

Фермер садить рисові поля на безпілотній розсадосадильній машині, що підтримується навігаційною супутниковою системою Beidou, в Чанчжоу, провінція Цзянсу, червень Фермер садить рисові поля на безпілотній розсадосадильній машині, що підтримується навігаційною супутниковою системою Beidou, в Чанчжоу, провінція Цзянсу, червень

BeiDou допомагає фермерам в розпал епідемії COVID-19

Власник рисової ферми в провінції Хейлунцзян Сун Цзілінь на північному сході Китаю зібрав цього року рекордний урожай, незважаючи на те, що він постраждав від трьох тайфунів і епідемії COVID-19.

За словами Сун, під час весняного сезону оранки не вистачало робочих рук через епідемію, але безпілотні розсадосадильні машини для рису, оснащені китайською навігаційною супутниковою системою (BDS), допомогли.

На іншій фермі комбайн під керуванням BDS курсує між рисовими полями. Чжан Цзінхуей, ще один великий плантатор з вирощування рису, сказав, що завдяки передовим навігаційним технологіям комбайн може працювати точно з діапазоном похибки менше 2 см. Він також може працювати вночі для підвищення ефективності.

Застосування в точному землеробстві є прикладом того, як BDS стала потужним стимулом для прискорення економічного і соціального розвитку Китаю і поліпшення умов життя людей.

Приклади використання можливостей BeiDou в економічних проектах Китаю

BDS широко застосовується в різних аспектах національної економіки та житті людей та в даний час надає повномасштабні послуги в різних секторах, від транспорту, громадської безпеки, надання допомоги при стихійних лихах і пом'якшення їх наслідків для сільського, лісового і міського господарства.

Коли Китай будував дві імпровізовані лікарні Хуошеншань і Лейшеншань в Ухані, колишньому колись епіцентром епідемії COVID-19 в країні, обладнання на основі BDS надало послуги високоточного позиціонування і прискорило будівництво.

BDS зіграла незамінну роль в наданні допомоги рибалкам в скороченні втрат і ухиленні від сильних вітрів і хвиль під час сезону тайфунів в провінції Фуцзянь.

Техніки встановлюють навігаційну супутникову систему BeiDou на автобус в Тяньцзіні

BeiDou спрощує моделювання маршрутів для залізничного транспорту

BDS використовувався при будівництві та управлінні високоточними залізницями. Модулі на основі BDS були встановлені в поїздах, що слідують по Цинхай-Тибетській залізниці для відстеження точних тривимірних координат і швидкості руху. На підставі цієї інформації центр управління може оптимізувати планування маршруту, скоротити інтервали відправлення поїздів і підвищити ефективність і безпеку руху поїздів.

Під час будівництва міжміської залізниці Пекін-Сюн'ань, ключового проекту скоординованого розвитку регіону Пекін-Тяньцзінь-Хебей, система BDS використовувалася для керівництва роботами з прокладання шляху, щоб зробити залізницю більш безпечною і комфортною.

BeiDou допомагає рятувальникам знаходити жертв землетрусів за допомогою SMS

Особлива функція коротких повідомлень BDS спростила збір даних про потужності землетрусів у віддалених районах Китаю, де немає сигналу зв'язку. У 2008 році, коли землетрус магнітудою 8 балів обрушивя на Венчуань в провінції Сичуань на південному заході Китаю, серйозно пошкодивши засоби наземного зв'язку, рятувальники використовували функцію коротких повідомлень BDS, щоб повідомити про місцезнаходження потерпілих від землетрусу районів.

За останні 10 років загальний обсяг використання BeiDou для супутникової навігації і позиціонування в Китаї збільшувався більш ніж на 20% щорічно. Обсяг ринку досяг 345 мільярдів юанів (близько 49,5 мільярдів доларів США) в 2019 році і, як очікується, перевищить 400 мільярдів юанів в 2020 році.

Літак ARJ21-700 з навігаційною супутниковою системою Beidou під час випробувального польоту в місті Дун'ін, провінція Шаньдун

Перспектива розвитку BeiDou

Інтеграція BDS з новими технологіями, включаючи 5G, мобільний зв'язок і Big Data, буде і далі розвиватися для створення нових бізнес-моделей і точок зростання, сказав представник BDS Ран Ченці.
BDS належить не тільки Китаю, але і всьому світу. До кінця 2019 року Китай експортував свою продукцію на основі BDS в більш ніж 120 країн і регіонів. BDS вступила в нову еру глобального обслуговування, приносячи користь точному землеробству, цифровому розвитку і будівництву розумних портів в АСЕАН, Південній Азії, Східній Європі, Західній Азії і Африці.

Застосування BDS не має кордонів, і для розробки нових технологій супутникової навігації буде докладено додаткових зусилль, щоб надати людству більш якісні послуги навігації, позиціонування і синхронізації

- сказав Се Цзюнь, головний розробник супутникової системи BDS-3.

Прочитано 53 разів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

 

© Трансконтроль Україна, м Київ 2013-2021, (044) 360-55-43

GPS моніторинг транспорту, найкраща GPS система моніторингу
і контролю автотранспорту, контроль витрати палива, GPS ГЛОНАСС Україна